Video
Foto Galeri
Türkiye
Dünya
Ekonomi
Spor
Teknoloji
Sağlık
Kültür Sanat
Yaşam
Hava Yol
Yeşil Ekran
Eğitim
Moda
Otomobil
Doğuş Yayın Grubu
NTV
CNBC-e
e2
NTVSPOR.NET
NBA TV
NTV Radyo
Eksen 96.2
NTV Yayınları
NTV Tarih
N. Geographic
 
NTVMSNBC Anasayfa
NTVMSNBC Spor’un özellikleriyle tanışın
NTVMSNBC Spor’a hoşgeldiniz! İşinize yarayacak ipuçları için soldaki başlıklara tıklayabilir ya da istediğiniz başlığa gelinceye kadar, metni aşağı doğru kaydırabilirsiniz.

NTVMSNBC Spor size, günün gelişen spor olayları ve son dakika gelişmeleriyle ilgili ayrıntılı haberleri ve derinliğine işlenmiş haber dosyaları sunuyor. Bu haberlerin çoğu, NTVMSNBC Spor ekibinin hazırladığı ses ve görüntülerle zenginleştirilmiş biçimde karşınıza geliyor.

NTVMSNBC Spor Ana Sayfası: NTVMSNBC Spor'un ana sayfası, günün bütün spor gelişmeleri hakkında sunduğumuz bilgilere ulaşabileceğiniz bir giriş kapısıdır. Ana sayfada istediğiniz başlığa tıklayarak, ilgili habere ulaşabilirsiniz. Ana haberler, sayfanın "manşet" bölümünde, başlıkları sağ tarafta olmak üzere, karşınıza çıkacak. Sayfanın sağ tarafındaysa, ana bölümlerimizden seçilmiş başlıkların olduğu "NTVMSNBC Spor Başlıkları"nı bulacak, burada düzenli olarak değişen görüntü ve başlıklara da rastlayacaksınız.

Bölüm Ana Sayfaları: Her bir bölümün, o bölümdeki ana haberleri listeleyen kendi ana sayfası bulunur. Bir bölümün ana sayfasını görmek istediğinizde, herhangi bir sayfanın solundaki bölümler listesinde yer alan bölüm başlıklarından birine tıklamanız yeterli.

NTVMSNBC Spor Menüsü: NTVMSNBC Spor Menüsü’nü bilgisayarınıza indirdikten sonra, imleci, sol tarafta yer alan bölümler listesindeki bölüm başlıklarından birinin üzerine getirdiğinizde, o bölümdeki bütün haber başlıklarının bir listesiyle karşılaşacaksınız. Bir haberi okumak için başlığına tıklamanız yeterli. NTVMSNBC Spor Menüsü’nü indirmek için buraya tıklayın (burada bağlantı var). (NTVMSNBC Spor Menüsü’nü kullanmak için, Microsoft Windows 95, 98 veya NT işletim sisteminin yanı sıra, Internet Explorer veya Netscape Navigator'ın 3.x veya üstü bir sürümüne ihtiyacınız olacak).

Ayrıntılı Haberler: Haberlerin çoğunda, sözkonusu haberle ilgili Web sitelerine ya da ses ve görüntü dosyalarına bağlantılar bulacaksınız. Web sitesine gitmek, ses dosyasını dinlemek, hareketli görüntüleri bilgisayarınıza indirmek için bu bağlantıların üzerine tıklamanız yeterli. NTVMSNBC'de size sunulan multimedia olanakları ve multimedia'nın keyfini çıkarmanız için gereken yazılımlarla ilgili daha fazla bilgi için, bu sayfadaki "Multimedia'nın keyfini çıkarın" başlığına gidebilirsiniz.

 
NTVMSNBC Spor sayfalarını en iyi şekilde nasıl görürsünüz?


Internet Explorer'ı
yüklemek için buraya tıklayınız.
NTVMSNBC Spor sayfalarını istendiği gibi görmek için, Microsoft Internet Explorer’ın en son sürümünü kullanın. Bu Web tarayıcı yazılımın en son sürümünün ücretsiz kopyasını bilgisayarınıza indirmek için sol taraftaki resme ya da yazıya tıklayabilirsiniz. Ekrandaki yazı tiplerinin düzgün görünmesini sağlamak için, Internet Explorer’ı başlattıktan sonra, View menüsünden Fonts kısmını seçin ve sonra Medium ayarını seçin.

Şu anda kullandığınız Web tarayıcı ile de NTVMSNBC Spor sayfalarını görmeniz mümkündür ancak, bazı sayfaların tam istendiği gibi görünmemesi durumuyla karşılaşabilirsiniz. Önce tarayıcınızın son sürümünün kurulu olduğuna emin olun. Sonra, eğer tarayıcınız bu işleme izin veriyorsa, pencerenizin ebatlarını değiştirmeyi deneyin. Pencerenin sağ ucunu, ana sayfanın sağ ucuyla aynı hizaya gelinceye kadar çekin.

NTVMSNBC Spor’un haberleri, çarpıcı fotoğraflar ve etkileyici grafiklerle desteklenmiş bir şekilde, size görsel açıdan heyecan dolu bir pencere sunar. Yine de, eğer sitemizi daha hızlı gezmek istiyorsanız, Web tarayıcınızı grafikleri göstermemek üzere ayarlayabilirsiniz.

 
NTVMSNBC Spor içinde yolunuzu nasıl bulursunuz?
NTVMSNBC Spor içindeyken, aradığınız sayfa hiçbir zaman çok uzağınızda değildir. Her sayfanın sol tarafındaki bölümler listesinde, bütün bölümlere giden bağlantıları ve her bir bölümdeki ana haberlerin özetlerini görebilirsiniz. (İmlecinizin bir bağlantı üzerinde olup olmadığını anlamak kolaydır, çünkü imleciniz bir bağlantı üzerindeyken, şekli, işaret eden bir ele dönüşür.) Gitmek istediğiniz bölümün adının üzerine tıklayın ya da NTVMSNBC Spor Menüsü’nü kullanarak, bölümler listesinden doğrudan istediğiniz habere gidin.

Ana Sayfanın altında ve tüm haber sayfalarının altında, aralarında bir İndeks Sayfası da dahil olmak üzere, bütün NTVMSNBC Spor sayfalarının bağlantıları bulunur. Gidilebilecek bütün bölümlerin ve haberlerin bir listesini görmek için İndeks’e tıklayabilirsiniz.

 NTVMSNBC Haber Menüsü ile aradığınız habere hızla ulaşmak
 Haberler arasında gezinmek
 Konuya göre haber bulmak
 Bir sayfayı okumak
 NTVMSNBC Spor’dan başka yerlere gitmek
 Multimedia olanaklarından yararlanmak

NTVMSNBC Spor Menüsü ile aradığınız habere hızla ulaşmak
Eğer NTVMSNBC Haber Menüsünü bilgisayarınıza indirdiyseniz, herhangi bir NTVMSNBC sayfasından istediğiniz habere gitmek için, imlecinizi sayfanın solundaki bölümler listesi üzerinde gezdirin. İmleç, bölüm adları üzerinde gezindikçe, o bölümlerdeki haberlerin başlıkları bir menü biçiminde karşınıza gelecektir. İstediğiniz habere gitmek için o haberin başlığına tıklayabilirsiniz ya da bir bölümün ana sayfasına gitmek için o bölümün adının üzerine tıklayabilirsiniz. NTVMSNBC Spor Menüsü’nü bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın (bunu kullanmak için, Microsoft Windows 95, 98 veya NT işletim sisteminin yanı sıra, Internet Explorer veya Netscape Navigator'ın 3.x veya üstü bir sürümüne ihtiyacınız olacak).

Haberler arasında gezinmek
Bölümler listesindeki ve NTVMSNBC’nin diğer taraflarındaki bağlantılar, site içerisinde dilediğiniz gibi gezmenize olanak tanır. Bu bağlantıları aşağıdaki biçimlerde kullanabilirsiniz:

Herhangi bir sayfadan bir bölüm ana sayfasına gitmek için:
Bölümler listesinde, bir bölüm adına tıklayın.
Ana sayfadan ya da bir bölüm ana sayfasından bir habere gitmek için:
Başlığa ya da merkezdeki resme tıklayın.
Herhangi bir habere gitmek için:
NTVMSNBC Spor Menüsü’nü kullanın. Eğer bunu bilgisayarınıza indirmediyseniz, ana sayfanın ya da herhangi bir haber sayfasının altındaki İndeks’e tıklayın, sonra da İndeks sayfasında istediğiniz başlığa tıklayın. Ya da, bir bölümün ana sayfasında, sayfanın alt bölümlerinden seçtiğiniz bir başlığın üzerine tıklayın.
Bir bölümden, bir altbölüme gitmek için:
Internet Explorer’da, imlecinizi üst bölümde gezdirin, sonra, altbölümün adının üzerine tıklayın. NTVMSNBC Spor Menüsü’nde, alt bölüm adları kalın ve büyük harflerle yazılmıştır.
Ana sayfaya dönmek için:
Herhangi bir bölüm ana sayfasının ya da haber sayfasının sol üst köşesindeki NTVMSNBC logosuna tıklayın.

Herhangi bir bölüm ana sayfasının ya da haber sayfasının sol üst köşesindeki NTVMSNBC logosuna tıklayın.
Bugünün haberleri arasında arama yaparken bir ya da daha fazla anahtar kelime kullanabilirsiniz. Arama yapmak için, herhangi bir sayfanın altındaki Ara’ya tıklayın, sonra, Arama sayfasındaki talimatları izleyin.

Bir sayfayı okumak
Bir haber sayfasına gittiğiniz zaman, sayfanın ilk kısmı, metnin aşağıya ve yukarıya kaydırılabildiği bir alan içerisinde karşınıza gelir. Bütün sayfayı okuyabilmek için, sayfanın sağ tarafındaki dikey kaydırma çubuğunu kullanın. Sayfadaki metni kaydırarak okuyabilirsiniz ya da her defasında bir ekran atlatarak okuyabilirsiniz.

Birkaç satır kaydırmak için:
Bir kaydırma okuna bir defa tıklayın
Devamlı kaydırmak için:
Kaydırma kutusunu yavaşça yukarı ya da aşağı kaydırın
Bir ekran aşağı atlamak için:
Kaydırma çubuğu üzerine, kaydırma kutusuyla, aşağıya kaydırma oku arasında kalan bölgeye bir defa tıklayın
Bir ekran yukarı atlamak için:
Kaydırma çubuğu üzerine, kaydırma kutusuyla, yukarı kaydırma oku arasında kalan bölgeye bir defa tıklayın

NTVMSNBC’den başka yerlere gitmek
NTVMSNBC’de yer alan çoğu haberde, sözkonusu haberle ilgili başka haberlere, Web sitelerine, ses ve görüntü dosyalarına bağlantılar bulacaksınız. Bu haberlere, Web sitelerine ve multimedia dosyalara erişmek için sözkonusu bağlantıların üzerine tıklamanız yeterli.

 
NTVMSNBC ile nasıl etkileşime girersiniz?
NTVMSNBC’nin en heyecan uyandıran yanlarından birisi de etkileşimli özellikleridir. NTVMSNBC ile etkileşime girebilmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemlerin açıklamalarını aşağıda bulacaksınız:

NTVMSNBC’nin ücretsiz kişiselleştirme araçları ile haberlerinizi istediğiniz biçimde alın Top Ten’i seçmek için haberlerimizi değerlendirin

NTVMSNBC’yi Kişiselleştirme
NTVMSNBC’nin size sunduğu ve aşağıda anlatılan ücretsiz kişiselleştirme araçları ve hizmetleriyle, günlük haberlere, kendi özel ihtiyaçlarınıza uygun biçimlerde erişebilirsiniz. Bir yazılım aracını bilgisayarınıza indirmek ya da bir hizmeti kullanmak üzere kayıt yaptırmak için NTVMSNBC’nin
Araçlar sayfasına gidin. Sonra, istediğiniz yazılım aracının adına tıklayın ve karşınıza gelecek talimatları izleyin.

Kişisel Haber Uyarı Servisi
NTVMSNBC Haber Uyarı Servisi, önemli bir haber olduğunda Windows 95/98 ya da Windows NT görev çubuğunda bir ikonun yanıp sönmesini sağlar. Eğer sizi ilgilendiren konuları işaretlerseniz, NTVMSNBC bu konulara uyan yeni NTVMSNBC haberlerini de uyarılar arasına ekleyecektir. Yanıp sönen ikona tıkladığınızda, Haber Uyarı Servisi karşınıza haber başlıklarını çıkaracaktır, buradaki bağlantılara tıklayarak haberin tamamının bulunduğunu Web sayfalarına ulaşabilirsiniz. Bu konuda daha fazla ayrıntı öğrenmek için Haber Uyarı Servisi yardım sayfasına uğrayınız News Alert help page.

Bize görüşlerinizi iletin
Günün gelişmeleri hakkındaki görüşlerinizi bize iletmek için bir dakikanızı ayırın. Bu oldukça kolay!

Çeşitli haber sayfalarında bulacağınız Anket sandığını kullanın. Seçim için size sunulan seçeneklerden birisine karar verdikten sonra, Oy Ver’i seçin. Siz ve diğer okuyucular oy verdikçe, seçim sonuçları ve yüzdeler, gelen oylara göre değişecektir.

 
Multimedia’nın keyfini çıkarın
NTVMSNBC haberleri, ses ve video içeriği yönünden oldukça zengindir. Bilgisayarınızda multimedia dosyalarını çalmanıza olanak tanıyan yazılımlar zaten kurulu olabilir, eğer yoksa, NTVMSNBC haberlerinin bu özelliklerinden yararlanmak için ücretsiz yazılımlar indirmeniz gerekebilir.

Video klip izlemek
Eğer Microsoft Windows 98 işletim sistemini kullanıyorsanız, NTVMSNBC haberlerindeki video özelliklerin keyfini çıkarmak için gereken yazılım araçlarını bilgisayarınıza zaten kurmuş olabilirsiniz. Eğer Microsoft Windows 3.1 işletim sistemini kullanıyorsanız ya da bir Macintosh bilgisayara sahipseniz, ücretsiz Microsoft Windows Media Player yazılımını bilgisayarınıza indirmeniz gerekecek.

Gelişen haberlerin ve özel röportajların canlı yayınlarını görmek ve izlemek için, Microsoft Windows Media Player yazılımına ihtiyaç duyacaksınız. Media Player ile, geniş bir dizi multimedia yayına bağlanıp, online hareketli görüntü ve sese anında erişebileceksiniz. Ücretsiz Microsoft Windows Media Player yazılımını bilgisayarınıza buradan indirebilirsiniz ya da NTVMSNBC Multimedia Araçları sayfasından indirebilirsiniz.

Ses klibi dinlemek
Bütün ses kliplerimiz, online ses teknolojisini kullanır. Bağlantı adının üzerine tıkladıktan sonra ses duyulmaya başlar ve tıpkı bir CD çalar ile yapabileceğiniz gibi, sesi bekletmek, geri almak, hızlı ileri almak, durdurmak ya da yeniden başlatmak mümkündür.

Kullandığınız işletim sistemi ne olursa olsun, online ses kliplerimizi dinlemek için Windows Media Player yazılımının bilgisayarınızda kurulu olması ve modeminizin hızının en az 28.8 Kbps olması (Windows 3.x Beta Player kullanıyorsanız, sadece online ses işitmek için en az 14.4 Kbps) gerekir. 28.8 Kbps hızında bir modem ile Windows Media Player yazılımının herhangi bir sürümünde yeterli ses işitebilirsiniz ancak, daha hızlı bir modem kullanmanız ve Windows Media Player yazılımının en son sürümünü çalıştırmanız, duyacağınız sesin kalitesini artıracaktır.

Ücretsiz Microsoft Windows Media Player yazılımının son sürümünü bilgisayarınıza indirmek için bu sayfadaki Windows Media Player’ı İndir ikonuna tıklayın ve karşınıza çıkacak sayfalardaki talimatları izleyin. Ya da NTVMSNBC Araçlar sayfasından Windows Media Player’ı bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir siteye erişebilirsiniz.

Bilgisayarınıza resim ve haber indirmek
İltifatınız için teşekkür ederiz. Resimlerimizi ve haberlerimizi saklamak isteyecek kadar beğenmeniz bizi mutlu etti. Burada belirtmemiz gerekir ki, NTVMSNBC içerisinde yer alan bütün bilgiler telif hakları kapsamında koruma altındadır ve telif hakkı sahibinin izni alınmaksızın (belki de ödeme yapılmaksızın) kişisel amaçlar dışında hiçbir şekilde basılamaz, yayımlanamaz ve çoğaltılamaz.

Bu türden amaçlar içinse, haberde adı geçen ilgili fotoğrafçı, yazar ya da haber ajansı ile bağlantıya geçin.

Telif hakkımız konusunda daha fazla bilgi için, aşağıdaki telif hakkı duyurusuna tıklayın. Bu duyuru aynı zamanda her bir NTVMSNBC sayfasının altında yer almaktadır.

 


Ana Sayfa | Türkiye | Dünya | Ekonomi | Sağlık | Yaşam | Teknoloji | Kültür Sanat | Doğal Hayat | Eğitim | Moda
Spor | Hava Yol | İletişim | Yardım | İzleyici Görüşleri | Reklam Seçenekleri | Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları