Home page
Haber Menüsü


Coşan, Eyüp’te toprağa verildi
Avustralya’da geçirdikleri trafik kazasında ölen Mahmut Esad Coşan ve damadı Ali Yücel Uyarel, Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.
İstanbul
NTV
9 Şubat — Cenazelerin defnedileceği yere götürülmesi sırasında çevrede toplanan vatandaşlar, Coşan’ın tabutuna el sürmek için büyük çaba harcadılar. İzdiham ve arbede içinde mezarlığa götürülen cenazeler ancak saat 16.00 sıralarında toprağa verilebildi. Cenazelerin toprağa verilmesinin ardından Kuranıkerim okundu ve dua edildi.

   
 
       
    MSNBC News Sezer'den Coşan kararnamesine ret
MSNBC News Ecevit'ten eleştiri, Sezer'den yanıt
MSNBC News TBB'den Coşan kararnamesine tepki
MSNBC News Çoşan kararnamesine tepki
MSNBC News Yılmaz'dan Sezer'e serzeniş
 
NTVMSNBC Reklam  
 

  Fatih Camii’nde kılınan namazın ardından, Coşan ve Uyarel’in cenazeleri Eyüp’e doğru yola çıktı. Fevzi Paşa Caddesi’ni takiben ağır ağır ilerleyen araçlara çok sayıda vatandaş da yürüyerek eşlik etti.
       Cenaze törenine FP Genel Başkanı Recai Kutan, DP Genel Başkanı Korkut Özal, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, milletvekilleri Abdullah Gül ve İsmail Kahraman, eski YDP Genel Başkanı Hasan Celal Güzel ile eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı.
       Mahmut Esat Coşan ve damadı Ali Yücel Uyarel, eski başbakanlardan Adnan Menderes için ayrılan mezar yerine gömüldü.
       Menderes’in kabrinin Yassıada’dan İstanbul’a nakli için yapılan çalışmalar sırasında önce Eyüp Sultan’da bir yer ayrıldığı ancak Topkapı’daki Anıt Mezar gündeme gelince bundan vazgeçildiği, Coşan ve damadının da bu yere gömüldükleri öğrenildi.
       
CENAZE NAMAZI
       Yenibosna’daki Hayrünnisa Hastanesi‘nden alınan cenazeler uzun bir araç konvoyu eşliğinde Fatih Camii‘ne getirilerek musalla taşına konuldu. Daha sonra cami avlusunda toplanan binlerce kişi, Cuma namazı ve cenaze namazı için saf tuttu.
       Coşan’ın babası Necati Coşan, oğlu Nurettin Coşan ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kapatılan Refah Partisi’nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan ve eski Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Hasan Celal Güzel ön sırada yer alırken, FP Genel Başkanı Recai Kutan ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise arka sıralarda namaz kıldılar.
        Cuma namazının ardından Fatih Camii imamı Süleyman Pervaneli bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından cenaze namazı İskenderpaşa Camii eski imamlarından Mikdat Kutlu tarafından kıldırıldı. Kutlu yaptığı konuşmada da, Mahmut Esan Coşan’ın hizmetlerini anlatarak, “Coşan’ın yokluğu sırasında oğlu Nurettin Coşan’ı vekil atadığını” söyledi. Cenaze namazının kılınmasının ardından Mahmud Esat Coşan’ın tabutuna yakın olmak isteyen kalabalık, musalla taşının bulunduğu bölüme doğru yavaş yavaş ilerlemeye başladı. Kalabalık anonslarla uyarılırken, bir grubun tabutu ellemek istemesi üzerine izhidam yaşandı. Daha sonra Coşan ve Uyarel’in cenazeleri tekbirler eşliğinde cami avlusundan çıkarılarak, Eyüp Mezarlığı’na götürülmek üzere cenaze arabalarına konuldu.
        Cenaze törenine, FP milletvekilleri İrfan Gündüz, İsmail Kahraman, DYP milletvekili Celal Adan, DYP İstanbul İl Başkanı Süleyman Soylu, kapatılan RP’nin son dönem milletvekilleri Ahmet Tekdal, Hasan Hüseyin Ceylan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
       Bu arada cenaze töreni nedeniyle Fatih Camii çevresinde çok sayıda polis tarafından güvenlik önlemi alındı. Polis, camiye girişte kontroller yaparken, avludaki düzeni sağlamak için de özel bir güvenlik şirketi görev yaptı.
       
ESAD COŞAN‘IN OĞLUNUN ŞİRKETLERİ
       İstanbul‘da toprağa verilen Mahmut Esad Coşan‘ın oğlu Nurettin Coşan‘ın birçok şirkette ortaklığı bulunduğu bildirildi. İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarında Nurettin Coşan‘ın ortakları arasında göründüğü 13 şirket, ticaretten iletişime, sağlıktan eğitime kadar değişik alanlarda faaliyet gösteriyor. Bu şirketler, Server Holding, Server İletişim, Ak-Ra Televizyon, Sürur Ticaret, Vera Ticaret, Vefa Yayıncılık, Seha Neşriyat, Zinde Sağlık Hizmetleri, Ümraniye Sağlık Tesisleri, Asfa Eğitim Tesisleri, Yıldız Danışmanlık, Necat İnşaat ve Sim-Ağ Pazarlama‘dan oluşuyor.
       
       
       
       
       
    TOP5 Ergenekon’da 16 kişi daha gözaltında  
     
 
  NTVMSNBC KULLANICILARININ TOP 10'u  
 

Bu haberi diğer okuyucularımıza tavsiye eder misiniz?
hayır   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -  6  -  7  kesinlikle

 
   
 
 
NTVMSNBC   NTVMSNBC 'ye iyi erisim için
Microsoft Internet Explorer
Windows Media Player   kullanın
 
   
  Ana Sayfa | Güncel | Dünya | Ekonomi | Sağlık | Yaşam | Teknoloji | Kültür & Sanat | Spor | Hava Durumu | Haber Özetleri | Arama | NTVMSNBC Hakkında | Yardım | Spor Yardım | Tüm Haberler |
Araçlar | NTVMSNBC Reklam Seçenekleri | Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları