Ulusal basından haber başlıkları
Türkiye
Yerel Seçim 2009
Ergenekon Davası
Politika
Dış politika
Genel
Polis - adliye
Yerel
Video
Foto Galeri
Türkiye
Dünya
Ekonomi
Spor
Teknoloji
Sağlık
Kültür Sanat
Yaşam
Hava Yol
Yeşil Ekran
Eğitim
Moda
Otomobil
Doğuş Yayın Grubu
NTV
CNBC-e
e2
NTVSPOR.NET
NBA TV
NTV Radyo
Eksen 96.2
Radio N101
NTV Yayınları
NTV Tarih
N. Geographic
 
NTVMSNBC Anasayfa » Türkiye

Ulusal basından haber başlıkları
Ulusal basından haber özetleri

Güncelleme: 21:55 TSİ 28 Haziran 2006 Çarşamba

İSTANBUL - Gazetelerin ilk sayfalarından haber özetleri

NORVEÇLİ SPORCULAR GÜNEŞ GÖRÜNCE
Avrupa Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası Elemeleri için Ankara’ya gelen Norveç Genç Bayan Voleybol Milli Takımı, başkentte güneşlenmek isteyince ilginç manzaralar oluştu.

6.2’DE BÖYLE OLDU
Merapi volkanı hareketlenirken, Endonezya’nın Cava Adası 6.2’lik depremle sarsıldı: 4 bine yakın kişi öldü, binlerce de yaralı var.

BİR ‘CEP’ İÇİN KIYDILAR
Ünlü polis müdürü Uğur Gür’ün lise mezunu yeğeni Onur Topaloğlu, 2 gaspçı tarafından öldürüldü.
‘ÜLKENİN BUNA İHTİYACI VAR’
Odalar Birliği toplantısında, Başkan Hisarcıklıoğlu “Herkes dayanışma bekliyor” deyince üç lider el ele verdi.

VOLKANDAN KAÇIP DEPREMDE ÖLDÜLER
Endonezya’da 6.2 şiddetindeki depremde 3 bin kişi yaşamını yitirdi 12 bini aşkın yaralı var...

HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ DÖNÜYOR
F.Bahçe Başkanı Yıldırım 2001’deki gibi istifasından sonra dönme kararı aldı.
İNANALIM MI?
Danıştay baskını sonrası birbirlerini ağır bir dille suçlayan siyasiler TOBB Genel Kurulu’nda el ele, birlik mesajı verdi.

DOLARLAR SAĞLAM, ALTINLAR ERİDİ
Atatürk Havalimanı’ndaki kargo bölümündeki 4 çelik kasa savcı gözetiminde açıldı. 561 bin dolarlık altın ve gümüşün bir kısmının sıcaktan eridiği gözlenirken, 35 milyon dolar banknot sapasağlam çıkarıldı.

KORKULAN OLDU, SALGIN ADIM ADIM YAKLAŞIYOR!
Endonezya’da aynı aileden 8 kişinin birbirine kuş gribi bulaştırdığı kesinleşti. Böylece, olası bir küresel salgın için geçilmesi gereken 6 aşamadan 3’ü geride kalmış oldu...
ORTAK CEVAP VERDİLER
TOBB’un (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) 61. Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan, ekonomide iyimser bir tablo çizerken muhalefeti eleştirdi, bir yandan da iş dünyasından istikrar için destek istedi.

SAKARYA’DA STRES ATIYOR
Danıştay baskınının kilit ismi olduğu gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Ankara’dan ayrıldıktan sonra Sakarya’daki arkadaşının evine gitti.

DEPREMİ VOLKAN MI TETİKLEDİ?
Tsunami felaketini yaşayan Endonezya, dün deprem dehşetiyle uyandı. Ülkenin Orta Java eyaletinde meydana gelen 6.2 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre 3 bine yakın kişi öldü, binlerce kişi de yaralandı.
TEK GİDEN KANATLI DENİZATI DEĞİL!
Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu raporuna göre, Karun Hazinesi’ndeki eksik, sadece kanatlı denizatı biçimli altın broş değil. Elektron bir sikkenin de gümüş sikke ile değiştirildiği ortaya çıktı.

EL ELE GELDİLER DARGIN AYRILDILAR
Anayasa’nın laiklik, demokrasi, sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlılık gösterisine dönüşen TOBB Genel Kurulu’nda, salona Erdoğan, Baykal ve Ağar el ele girdi. Ancak ayrılırken ‘el ele’ görüntüsü bozuldu.

ENKAZDAN BİR SERVET ÇIKTI
Atatürk Havalimanı’nın kargo bölü-mündeki yangında, çelik kasalar içinde muhafaza edilen 14 milyon dolar ve 50 milyon YTL değerindeki altının zarar görmediği ortaya çıktı.
DANIŞTAY’A SALDIRI BABIÂLİ BASKINI GİBİ
Danıştay baskınını İttihatçıların darbesine benzeten Gönül, saldırganların ‘kültürel olarak yaratılmış krizleri zirveye taşımayı amaçladığı’nı ileri sürdü.

‘İŞLER YOLUNDA DEĞİL’
TOBB Genel Kurulu, muhalefetle iktidarı bir araya getirdi. TOBB Genel Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Her şey yolundaymış gibi davranamayız” diye konuştu. DYP lideri Ağar da “Devalüasyonu artık piyasa şartları yapıyor. Bunu bilmemek cahillik” dedi.

BOŞU BOŞUNA PANİK: BU NASIL SORUMSUZLUK!
Bazı yayın organları Atatürk Havalimanı’nın yanan bölümündeki radyoaktif maddelerle ilgili panik yarattı. TAEK ise “Tüm maddeler yansa bile sadece aynı odadakiler etkilenirdi” diyor. Bu arada yandığı sanılan 14 milyon dolar sapasağlam bulundu.
EN GÜZEL MESAJ
Danıştay saldırısı ve piyasalardaki dalgalanmaların hemen sonrasına denk gelen TOBB’un genel kurulunda tarihi görüntüler yaşandı. ‘İstikrarsızlık istemiyoruz’ diyen Hisarcıklıoğlu’nun girişimiyle salona el ele tutuşarak giren üç lider, birlik mesajı verdi.

EN BURUK DOĞUM GÜNÜ
Tedavi gördüğü GATA’da yaşama tutunmaya çalışan Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit, bugün 82 yaşına giriyor...

İRANLILAR’IN ALTIN TURU
Amerika’nın müdahale söylentilerinin artması üzerine, İran’ın zengin aileleri Kapalıçarşı’ya hücum etti. Paralarının bloke edileceği endişesini taşıyan İranlı işadamları yatırımlarını altına çevirince Türkiye’deki fiyatlar tavan yaptı .
TÜRKİYE’NİN ÖZLEDİĞİ TABLO
TOBB genel kurulu Türk siyasetinde eşine az rastlanır bir görüntüye sahne oldu. Tansiyonun yükseldiği bir dönemde Erdoğan, Baykal ve Ağar el ele tutuşarak birlik mesajı verdi.

ENDONEZYA’DAKİ DEPREMDE 3 BİN 731 KİŞİ ÖLDÜ
Endonezya’daki şiddetli depremde ölü sayısı giderek artarken, yıkıntılardan çıkarılan ceset sayısı 3 bin 731’e ulaştı.

DSP, ECEVİT’İN DOĞUM GÜNÜNÜ HASTANE ÖNÜNDE KUTLAYACAK
Gülhane Askerî Tıp Akademisi’nde (GATA) yaşam destek ünitesine bağlı bir şekilde 9 gündür hayat mücadelesi veren eski Başbakan Bülent Ecevit, bugün 82 yaşına giriyor.
‘YÜZYILIN PROJES?’NE KELEPÇE ROTARI
Petrol lobileri engelini aşan, Bakü’den Ceyhan’a kadar 1770 km dağları tepeleri aşan ‘yüzyılın projesi’ BTC Boru Hattı, hırsızlara takıldı. Kahramanmaraş’ta BTC’ye ‘musluk’ takan uyanıklar, ilk yüklemenin Çarşamba’ya ertelenmesine neden oldu.

YÜZYILIN FOTOĞRAFI
Siyaset, Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal ve DYP lideri Ağar’ın elele TOBB delegeleri selamlamasıyla rahatladı. TOBB Başkanı, “Bu, Türkiye noktasında herkesin el birliğinde olacağını gösteren yüzyılın fotoğrafıdır” dedi

ECEVİT, 82 YAŞINA KOMADA GİRİYOR
Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi gören eski Başbakan Bülent Ecevit, bugün 82 yaşına giriyor. 80 yaşına girdiği gün, “Aslında ben doğum günümü hatırlamam bile, Rahşan da hatırlamaz. Sağolsun eş, dost hatırlatır” diyen Türk siyasetinin Karaoğlan’ı için DSP’liler, GATA önünde doğum günü kutlaması düzenleyecek.
HAZİRAN SıCAĞINDA SINAV TERİ
Haziran ayında öğrencileri yine sıkı bir sınav maratonu bekliyor. Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS), Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Açık Öğretim Lisesi Sınavları derken, neredeyse haziran ayının her pazar gününde öğrenciler bir sınava girecek.

YEŞİL KARTLIYA SIKI DENETİM
Yeşil karta gelen sıkı denetim, vatandaşın başını ağrıtacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal güvenlik reformunun tam olarak uygulamaya girmesiyle yeşil kartlar için sıkı denetimler başlatacak.

DALGALANMANIN MALİYETİ AĞIR
Ekonomi bürokrasisi “bütçede sapma yok” diyerek piyasadaki dalgalanmayı I sakinleştirmeye çalışırken borç stoku hızla artıyor. Borçlanma faizindeki 2 puanlık artış da Hazine’nin borçlanma maliyetini arttırdı.

 

Bu habere oy ver
Düşük
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan
Yüksek
     •  En çok puan alan haberler

Yazdır Gönder Görüş yaz/ oku

Bütün Görüşleri Oku

Ana Sayfa | Türkiye | Dünya | Ekonomi | Sağlık | Yaşam | Teknoloji | Kültür Sanat | Doğal Hayat | Eğitim | Moda
Spor | Hava Yol | İletişim | Yardım | İzleyici Görüşleri | Reklam Seçenekleri | Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları