Perinçek: Hz. Muhammed büyük devrim lideri
Video
Foto Galeri
Türkiye
Dünya
Ekonomi
Spor
Teknoloji
Sağlık
Kültür Sanat
Yaşam
Hava Yol
Yeşil Ekran
Eğitim
Moda
Otomobil
Doğuş Yayın Grubu
NTV
CNBC-e
e2
NTVSPOR.NET
NBA TV
NTV Radyo
Eksen 96.2
Radio N101
NTV Yayınları
NTV Tarih
N. Geographic
 
NTVMSNBC Anasayfa » Türkiye » Hidden Güncel Subsection » Seçim Arşiv

Perinçek: Hz. Muhammed büyük devrim lideri

Gazetecileri evinde konuk edip ailesiyle tanıştıran İP lideri Perinçek, namaz kılmadığını, cenaze namazlarında sadece durduğunu söylerken “Hz. Muhammed büyük devrim lideridir” diye ekledi. Perinçek değişmediğini, sadece tecrübesinin arttığını kaydetti.

Perinçek, eşi ve milletvekili adayı Şule Perinçek ile oğullarını basın mensuplarıyla tanıştırdı.
 DİĞER HABERLER

NTV-MSNBC VE AJANSLAR
Güncelleme: 17:32 TSİ 17 Temmuz 2007 Salı

İSTANBUL - İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, basın mensuplarını Gayrettepe’de oturduğu evde konuk etti. Evinin kira olduğunu belirten, nasıl yaşadıklarını, neler yaptıklarını kamuoyuna göstermek istediğini söyleyen Perinçek, Erzincan milletvekili adayı olan eşi Şule Perinçek, Rusya’da Rus arşivlerinde araştırma yapan oğlu Mehmet ve 8. sınıf öğrencisi oğlu Can Perinçek’i gazetecilerle tanıştırdı; kızları Zeynep’in Fransa’da, Kiraz’ın da Çin’de olduğunu belirtti.
Haberin devamı

Nasıl yaşadıklarını, neler yaptıklarını, nelerden mutlu olduklarını göstermek ve kamuoyuyla paylaşmak için gazetecileri evlerinde konuk ettiklerini belirten Perinçek, aile olarak araştırmaya, bilime, kültüre, sanata, dayanışmaya ve paylaşmaya önem verdiklerini anlattı.

Perinçek, babası Sadık Perinçek’in uzun yıllar Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı ve milletvekilliği yaptığını, ancak kendisinin hiçbir mal varlığı bulunmadığını, şu anda da kirada oturduğunu da kaydetti.

TÜRK SOLUNA ÖĞÜT
Basın mensuplarıyla sohbete Türk devriminin teorisyenlerinden Mahmut Esat Bozkurt’un “Atatürk İhtilali” adlı kitabından bahsederek başlayan Perinçek, Bozkurt’un Hazreti Muhammed’in “Yöneticileri fakir ölen milletler zengin olur, yöneticileri zenginleşen milletler de fakirleşir” sözüne yer verdiğini anlattı. İşçi Partisi’nin Türkiye’ye şeffaf ve saydam bir yönetim vaadettiğini kaydeden Perinçek, “Bizim kadrolarımızın en önemli özelliği bilgi, tecrübe ve namus birikimidir” dedi.

Perinçek bu sözleri üzerine, “Değiştiniz mi, namaz kılıyor musunuz?” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Namaz kılmıyorum. Halkımdan hiçbir zaman gerçekleri gizlemiyorum. Ben cenaze namazlarına katılarak cemaatle birlikte duruyorum ve kaybedilen kişiye son görevimi yapıyorum. Hazreti Muhammed çok büyük bir devrimcidir. Dünyanın en büyük devrimcilerinden biridir. Bir kabile toplumundan çok büyük bir uygarlığa geçişe önderlik etmiştir. Hazreti Muhammet yalnızca peygamber olarak değil, aynı zamanda büyük bir devrim lideri olarak ele alınmalıdır. Doğu Perinçek’in değiştiği falan yok. Sadece tecrübemiz artıyor. Hep emekçi halka, vatanımıza, Atatürk devrimine bağlı kalacağız. Marks, Engels ve Hikmet Kıvılcımlı’dan öğrenmediyse sol da benden şunu öğrensin; Hazreti Muhammed büyük bir devrim lideridir. Bu aynı zamanda Türkiye’de laiklik konusundaki yanlışları da düzeltecektir. Laik, anti-laik kamplaşması ile ilgili bazı yapay, gerçeğe dayanmayan nedenler var, o nedenleri de ortadan kaldıracaktır.”

“Siyasetten mal-mülk olarak bir beklentiniz olmadığını söylediniz. Siyaseti niye yapıyorsunuz?” şeklindeki bir soru üzerine de Perinçek, “Biz siyaseti halk için, bir dava için yapıyoruz. En büyük beklentimiz halkın mutluluğudur” dedi.

DİNLENMEK İÇİN BULAŞIK YIKARIM
Doğu Perinçek, bir soru üzerine evde yemekleri eşi Şule Perinçek’in yaptığını, kendisinin bulaşık yıkadığını, bunu hem ev işlerini paylaşmak hem de yıkarken dinlenmek için yaptığını söyledi.

Perinçek, “Seçimlerden hangi parti çıkar?” şeklindeki bir soru üzerine de, “Sandıktan ne çıkarsa çıksın ABD planı bozulur. Türkiye’de artık AK Parti iktidarı olmaz. Millet ona isyan etti, Türk ordusunu yönetemiyor. Danıştay, Yargıtay, üniversiteleri, AK Parti kontrol edemiyor. AK Parti Türkiye açısından dağılma anlamına geliyor” diye konuştu.

Perinçek, sohbetin ardından evini basın mensuplarına gezdirdi. Bu arada Şule Perinçek de seçim çalışmalarını sürdürdüğü ve “Doğduğum yer değil, doyduğum yer” diye tanımladığı Erzincan’dan getirdiği yöresel köme, kete, tulum peyniri, tandır ekmeği ve çayı ikram etti.

 

Bu habere oy ver
Düşük
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan
Yüksek
     •  En çok puan alan haberler

Yazdır Gönder Görüş yaz/ oku

Ana Sayfa | Türkiye | Dünya | Ekonomi | Sağlık | Yaşam | Teknoloji | Kültür Sanat | Doğal Hayat | Eğitim | Moda
Spor | Hava Yol | İletişim | Yardım | İzleyici Görüşleri | Reklam Seçenekleri | Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları