Home page
Haber Menüsü


Güncelleme: 09:05 TS 6 Tem., 2000
Kemal Sunal’ı uğurladık
 
Kemal Sunal, dün AKM’de düzenlenen özel törenin ve Teşvikiye Camii’nde kılınan öğle namazının ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.  

 
İstanbul
NTV-MSNBC
6 Temmuz—  Kemal Sunal’ın cenazesine, ailesi, yakınları, sanatçı dostları ve hayranlarından oluşan bir sevgi seli aktı. Sevilen sanatçı son yolculuğuna da alkışlar ve gözyaşları ile uğurlandı.

   
 
       
    MSNBC News Üniversite öğrencisi Kemal Sunal
 
NTVMSNBC Reklam  
 

  Ünlü sinema sanatçısı Kemal Sunal’ın cenazesi dün Teşvikiye Camii’nde öğleyin kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Sunal için, cenaze namazından önce saat 10.00’da da Atatürk Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi.
       Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Türk sinemasının ünlü ismi Kemal Sunal’ın cenazesi, sabah saatlerinde Zincirlikuyu Mezarlığı gasilhanesinden oğlu Ali Sunal tarafından alındı. Sanatçının Türk bayrağına sarılı tabutu AKM’ye getirilerek, büyük salonda sahnenin ortasına konuldu.
       Kemal Sunal’ın sanatçı arkadaşları daha sonra tabutun başında saygı duruşuna geçti. Sunal’ın tabutunun başında ilk olarak Atılay Uluışık ile Gökhan Mete saygı duruşunda bulundu.
       Atıf Yılmaz, Müjdat Gezen ve Rutkay Aziz’in birer konuşma yaptığı törende duygu yüklü anlar yaşandı.Konuşmalar sırasında, Kemal Sunal’ın filmlerinden alınan kısa görüntüler arka planda gösterildi. Öte yandan, AKM’nin giriş bölümünde, üzerinde Kemal Sunal’ın portresinin de yer aldığı bir masa oluşturuldu. Sunal’ın sanatçı dostları ve sevenleri, burada hazırlanan 3 ayrı deftere duygularını aktardılar.
       Kısa süren törenden sonra cenaze Teşvikiye Camii’ne getirildi. Teşvikiye Camii’nde cenazeyi aktörün hayranları, sanatçı arkadaşları ve medya ordusundan oluşan yoğun bir kalabalık karşıladı. Sunal’a son görevlerini yerine getirmek için gelen kalabalığı görüntülemeye çalışan fotoğrafçılar ve kameramanlar, camiye zor sığdı.
       Kemal Sunal’ın cenazesi caminin içinde bekletilirken, aşırı sıcak hava, gözyaşları döken kalabalığı oldukça olumsuz etkiledi.
       Sanatçının sınıf arkadaşı olan İletişim fakültesi 95 mezunları da cenazeye geldiler. Sunal’ın mezun olduğu lise olan Vefa Lisesi’nin her yaştan mezunları da, sanatçıynı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
       Aslen Malatyalı olan Sunal’ın cenazesine çelenk gönderilmedi. Bunun yerine toplanan çelenk bağışları Malatya Eğitim Vakfı ve Türk Eğitim Vakfına yapıldı.
       
TAZİYELER
       Kemal Sunal’ın ailesine, başsağlığı ziyaretleri de sürüyor. Sanatçılar Perihan Savaş, Rafet El Roman, Cem Davran, Müjdat Gezen ve Harun Kolçak ve pek çok ünlü Sunal’ın Göztepe’deki evine gelerek Gül, Ali ve Ezo Sunal’a taziye ziyaretinde bulundular. Kemal Sunal’ın kalp krizi geçirdiği uçakta bulunan tiyatro sanatçısı Cem Davran, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ekip olarak Trabzon’a gitmek için bindikleri uçakta kalp krizi geçiren Sunal’a müdahalenin geç yapıldığını söyledi. Sanatçının kriz geçirdiği anda inlemesini bile duymadıklarını anlatan Davran, “Kemal ağabey, enteresan bir adamdı. ‘Ih’ bile demedi. Kendine ait o gülümsemesiyle kaldı. Uluslararası bir apronda doktor, kaptanın anonsundan 27 dakika sonra geldi” dedi.
       Davran, basın mensuplarının “Doktor erken gelmiş olsaydı sanatçı kurtulabilir miydi?” şeklindeki sorusuna da “Bilmiyorum, ama tabii ki insanın içinde yine de birşeyler kalıyor” diye cevapladı.
       Perihan Savaş ise duygularını, “Bu camiada dost zor bulunur. Kemal, bir dosttu. Eşimin ölüm acısı hep yanıbaşımda olan bir acıydı. Ama bu, çok yeni bir acı” şeklinde dile getirdi. Sunal’ın en son çevirdiği “Propaganda” filmindeki rol arkadaşı Rafet El Roman da sanatçının ölümünden dolayı çok üzgün olduğunu söyledi. Roman, Sunal’ın Doğu’da çekilen “Propaganda” filminin çekimlerine uçak korkusundan dolayı hep kendi arabasıyla geldiğini de ifade etti.
       Sanatçı Müjdat Gezen ile Harun Kolçak da eve gelerek başsağlığı ziyaretinde bulundular. Bu arada, Kemal Sunal’ın bir çift ayakkabısının geleneklere göre yakınları tarafından evinin kapısı önüne konulduğu görüldü.
       
RUMELİ HİSARİ KONSERİNE İPTAL
       Öte yandan, Kemal Sunal’ın ölümü nedeniyle Rumelihisarı Konserleri nedeniyle bu akşam gerçekleştirilecek resepsiyonun da iptal edildiği bildirildi.
       
       
       
 
 
  NTVMSNBC KULLANICILARININ TOP 10'u  
 

Bu haberi diğer okuyucularımıza tavsiye eder misiniz?
hayır   1  -   2  -   3  -   4  -   5  -  6  -  7  kesinlikle

 
   
 
 
NTVMSNBC   NTVMSNBC 'ye iyi erisim için
Microsoft Internet Explorer
Windows Media Player   kullanın
 
   
  Ana Sayfa | Güncel | Dünya | Ekonomi | Sağlık | Yaşam | Teknoloji | Kültür & Sanat | Spor | Hava Durumu | Haber Özetleri | Arama | NTVMSNBC Hakkında | Yardım | Spor Yardım | Tüm Haberler |
Araçlar | NTVMSNBC Reklam Seçenekleri | Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları